Back to top

Blog uživatele Petr Podařil

Existuje metoda, jak jednoduše a rychle vykázat lepší výsledek u zkoušky? Ano.

Někteří studenti mají velmi špatné výsledky u zkoušek, a to dokonce i tehdy, když danou látku znají. Sian Bailock, profesorka psychologie na University of Chicago, studovala tyto velmi úzkostlivé účastníky zkoušek. Říká, že pokud se studenti bojí, spotřebovávají na to své mentální zdroje paměťi a soustředění, které mohly být využity pro test. Sian Bailock spolu s dalším vědcem, Gerardo Ramirezem, objevili použitelné řešení: těsně před zkouškou si vysoce úzkostliví vyčlení deset minut, během nichž sepíší své obavy ohledně zkoušky.

tady a TED

tady a TED

Kolem roku 800 n.l., blíže neurčený klášter, Čína. Právě probíhá jedno z prvních setkání, jejichž hlavním motivem je a bude i do budoucna "tady a TEĎ." Poté, co se jednoho z účastníků (byl to slovutný Paj-čang Chuej-chej) zeptali, jak by charakterizoval tuto sešlost, odpověděl: "Když máte hlad, najíte se. Když máte žízeň, napijete se. Když potkáte přátele, pozdravíte je."

Edward Burtynsky fotografuje umělé krajiny

Kromě opravdu zajímavých fotografií obsahuje prezentace Edwarda Burtynského na TED konferenci 2005 videozáběr z čínské montážní linky. Sledujte zručnost čínského dělníka. Vaši studenti by po shlédnutí měli pochopit, co to může znamenat živit se manuální prací a že tedy má smysl se učit, aby je to nepotkalo.

Znáte WorldWide Telescope?

Znáte WorldWide Telescope?

Jedná se o aplikaci od Microsoftu, která obsahuje kompilaci snímků z teleskopů a satelitů a přináší tak komplexní a interaktivní pohled na nám známý vesmír.

Poslechněte si přednášku astrofyzika Roye Goulda a této vyjímečné aplikaci, která najde využití ve škole, ale se kterou si určitě bude "hrát" nejeden dospělý, který už školní bránu dávno opustil.

Zázrak jménem Naica

Máte doma děti, které už pomalu přesvávají věřit Vašim pohádkám? Ponořte se s nimi do kouzelného světa, který je v tomto případě skutečný.

Naica je jeskyně v Mexiku, kde byly v roce 2000 nalezeny obrovské krystaly. Fantastický podzemní prostor, jenž odkryli těžaři zcela náhodou, ukrývá kromě nádherných krystalů také jedinečné klima. Kromě estetického zážitku je tato jeskyně i přínosem pro vědu.

Přihlásit se k odběru RSS - Blog uživatele Petr Podařil