Back to top

Vyšel nový Netop Vision a Vision Pro 7.4

Newsletter MasterEye - aktuální informace pro uživatele Netop Vision

Právě byla vydána nová instalace Vision 7.4

  • Vision 7.4 je česky.
  • Vision a Vision Pro nyní podporuje Google Chrome. Předtím, pokud jste na uživatelích s Chrome aplikovali seznam zdrojů (resource list) nebo blokovaný seznam (block list), byl přístup na web zcela blokován. Od této verze je Chrome plně podporovaný prohlížeč pro obě výše uvedené funkce.
  • Byla rozšířena podpora pro Mozilla Firefox. Od této verze Vision je podporován Firefox od verze 2 do verze 13.0
  • Byla vylepšena funkce sdílení obrazovek (platí pouze pro Vision Pro). V předchozí verzi učitel při používání Vision Pro nemohl vzdáleně řídit okna, která žádala uživatele o souhlas pokračovat. Jde o tzv. User Account Control (UAC) okna. Sdílení obrazovek Vision Pro bylo nyní vylepšeno tak, aby umožňovalo učitelům vzdáleně řídit bezpečné desktopy a vzdáleně řídit UAC okna.
  • Nové instalátory. Ve verzi 7.4 jsou instalační balíčky převedeny do nové verze instalačního frameworku. Instalační komponenty tak mohly být sbaleny do jediného MSI souboru, aby tak IT administrátoři mohli rozinstalovat Vision na více počítačů.
  • Dále Vision 7.4 obsahuje více drobnějších vylepšení a oprav na základě zpětné vazby od uživatelů. Viz Modification Notes 7.4 (anglicky)

Instalační soubor Vision 7.4 je totožný pro Vision 7 i Vision Pro (dle licenčního klíče se program bude chovat buď jako standardní Vision, nebo jako Vision Pro). Kvůli rozšířené podpoře prohlížečů doporučujeme uživatelům reinstalovat na nový Vision 7.4

Licencování Vision 7.4

Pro instalaci Vision 7.4 potřebujete vlastnit licenci Vision7 (licenční kód ve tvaru VI70-ABCABCABCABCABCABC-VISION) nebo Vision Pro (licenční kód ve tvaru VI70-DEFDEFDEFDEFDEFDEF-VISPRO). Pokud máte starší licenci Vision nebo MasterEye, můžete upgradovat (ceny upgrade i nových licencí viz ceník Vision). Pokud nevlastníte žádnou licenci a chcete si Vision 7.4 vyzkoušet, můžete jej nainstalovat bez licence a testovat po dobu 30 dní.

Stažení instalace Vision 7.4

Pokud jste trvale přihlášeni na MasterEye (přístup na download stránku vyžaduje registraci), můžete jít rovnou na stránku downloadů. V opačném případě se musíte se musíte zaregistrovat a přihlásit, jak to je popsáno na Stáhněte si instalaci - vyzkoušejte Vision.

Představení Netop Vision / Pro

Nejbližší seminář Vision / Vision Pro se koná 29.8. v Kutné Hoře  Více viz naše akce.

Pro více informací jděte na MasterEye, nebo nás kontaktujte. Spojte se s námi, pokud:

  • jste ztratili přihlašovací údaje k Vašemu účtu na MasterEye (registrace je nutná pro přístup k instalacím)
  • si nejste jisti, jaké verze nebo další parametry má Vámi zakoupená licence
  • chcete upgradovat nebo koupit nové licence a není Vám něco jasné ve veřejně dostupném ceníku.